Online Jegyvásárlás

program


A cigányprímás
4

A cigányprímás

Báró 13. Rácz Pali híres prímás volt. Egy pesti gyáros leányával való - szerencsétlenül végződő - szerelmi kalandját követően, hegedűjét idejekorán szögre akasztotta, és sikeres impresszárió vált belőle. Kiváltképp cigánykörnyezetének művészeit foglalkoztatta.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Lørdag, 02. Juli 2011 20:00

Kálmán Imre: A cigányprímás - operett három felvonásban
Az Operettvilág Együttes előadásában

Sári lánya - emancipált ifjú hölgy - együtt dolgozik apjával az ügynökségen.
Laci fia szintén muzsikus szeretne leni, ám az apa fiát csak „botcsinálta zenész”
- nek tartja. Nevelt lányának - Juliskának - ugyanúgy megtiltja, a művészi pályát válassza, és azt, hogy énekesnőként színházhoz szerződjön.

Elve az: „Mi szeretjük a művészeket, mi a művészekből élünk, de művészek mi, nem akarunk lenni soha”.
Ezzel a szemlélettel előre megjósolható a konfliktusok sorozata. Megjelenik a köztiszteletben álló párizsi ügyvéd - Cadeau mester - és egy fellépésre hívja az öreg Ráczot egy nagy ünnepségre Párizsba. A vendéglátó Estragon gróf, Massilia volt királya. A gróf nemcsak I. Napóleon excentrikus ükunokája, hanem az időközben megözvegyült Irinyi grófnő kérője is. A grófnő pedig nem más,
mint Terézia, - Rácz Pali ifjúkori szerelme - .
A konfliktusok tetőpontjához érünk, amikor mindenki megérkezik Estragon gróf palotájába, és Gaston - Irinyi grófnő unokaöccse - összetalálkozik Sárival.

Megszületik a drámai 2. finálé.

A megoldást - néhány hónappal később - Rácz Pali házában találjuk meg.
A várva várt „Happy End” -nek már semmi sem áll útjába.

Játszódik Lőrincfalván, Rácz Pali házában és Estragon gróf párizsi palotájában, az 1900-as években.

Julius Wilhelm és Fritz Grünbaum szövegkönyvét átdolgozta Robert Herzl
Fordította - Zsadon Andrea
Versek Harsányi - Zsolt és Zsadon Andrea
Dalok - Harsányi Zsolt

Közreműködik: az Operettvilág Együttes tánckara, kórusa és Szimfonikus Zenekara

Aktuelt


Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

A szabadságharc hőse, Baráznay Ignácz tisztázatlan halála után negyven évvel leánya, Amália egy különös transzcendens utazás alkalmával visszakerül 1848-ba

A fogantatástól a születésig negyvenkét hét telik el. Ebben az időszakban játszódik darabunk. Hősünk azonban nem egy születendő gyermek vagy édesanyja, hanem egy szülész-nőgyógyász: Dr. Virágvári Imola.

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.



Magyar (HU)English (United Kingdom)