Online Jegyvásárlás

Program


Maskarások

Maskarások

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 25. kedd, 19:00

Műsor:
A. Hacsaturján: Álarcosbál — szvit   18'
J. Françaix: Klarinétverseny   25’
***      
P. I. Csajkovszkij: V. (e-moll) szimfónia, op. 64, TH 29   44'

Közreműködik:
Varga Gábor — klarinét

Vezényel:
Török Levente

A Győri Filharmonikus Zenekar soproni hangversenyének első számaként Hacsaturjan 1944-ben készült öt tételes Álarcosbál-szvitje hangzik el, amely a Lermontov drámájához 1941-ben komponált kísérőzene részleteit fűzi csokorba – legismertebb tétele a Keringő, amelyet minden bizonnyal az is ismer, aki a szerző nevét sem hallotta… A folytatásban az 1912 és 1997 között élt Jean Françaix 1967/68-ban készült négy tételes, hamisítatlan franciás szellemességgel, kimeríthetetlen ötletességgel megírt Klarinétversenye csendül fel a nagyszerű magyar klarinétművész, Varga Gábor szólójával. A hangversenyt az orosz romantika egyik emblematikus remekműve, Csajkovszkij reprezentatív 5. szimfóniája zárja. A koncert dirigense a fiatal magyar karmestergeneráció kiváló tehetsége, Török Levente, a Miskolci Szimfonikusok vezető karmestere lesz.

Ajánlatunk


Az előadás arról szól, milyen hazugságban élni, hazugságban leélni egy életet, és milyen, ha ezt a hatalmi elit különféle rétegeinek való megfelelés kényszeríti ránk. (Kovács Bálint)

Csányi Miklós kulturális menedzser új tájházat nyit meg Szabadszálláson, mely alkalomból sorsdöntő kérdésre kell választ adnia. Döntésének következtében kalandos utazásra indul lelkiismeretének útvesztőjében. Az útvesztő végén újabb választás elé kényszerül – hogy jól választ-e, avagy sem, döntsék el Önök!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Magyar (HU)English (United Kingdom)